Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Artykuły

Rozpoczynamy publikację artykułów. W tym dziale znajdziecie artykuły dotyczące zarabiania w internecie oraz artykuły na tematy związane z projektowaniem witryn. Miłej lektury.

Zarabianie w Internecie

   

Jak założyć bloga

Ostatnimi czasy blogi to już nie tylko internetowe pamiętniki. Często stają się profesjonalnymi serwisami na konkretny temat, które generują duży ruch i umożliwiają ich autorom spory zarobek. Nierzadko zawierają galerie zdjęć, rysunki i wykresy, a nawet nagrania (audio i wideo). Jeśli podejmujemy decyzję o utworzeniu własnego bloga musimy uświadomić sobie kilka podstawowych kwestii.

 
   

Komercyjny hosting za darmo. Czy to możliwe?

W tym artykule przedstawimy Wam, w jaki sposób można stać się użytkownikiem komercyjnego konta internetowego i nie płacić za nie. Bez żadnych kruczków i haczyków.

 
   

CMS – czyli System Zarządzania Treścią

Wiele osób przed rozpoczęciem własnego biznesu w sieci zastanawia się nad tym czy podoła problemom związanym z koniecznością dokonywania aktualizacji witryny. Jeśli jesteś jedną z takich osób to rozważ możliwość zbudowania swojego biznesu w oparciu o gotowy CMS.

 
   

Drużyna pierścienia – czyli zespół do zadań specjalnych

Zbudowanie solidnego biznesu w sieci wymaga pewnych szczególnych umiejętności. W tym artykule zastanowimy się nad tym, z jakimi problemami będziemy się zmagać podczas tworzenia zaplecza technicznego naszego biznesu i jak te problemy można rozwiązać oraz jakich umiejętności będziemy potrzebować.

 
   

Treść na witrynie to podstawa

Zastanówmy się nad oczekiwaniami użytkownika, który odwiedza naszą witrynę. Co powoduje, że ludzie w ogóle odwiedzają witrynę? Odpowiedź jest prosta: każdy internauta poszukuje jakiejś treści i to powoduje, że odwiedza kolejne witryny.

 
   

Sposoby zarabiania - czyli źródła przychodów

Aby odnieść sukces finansowy nie należy ograniczać się do jednego sposobu generowania zysków. Oczywiście najbardziej opłacalnym źródłem dochodu jest bezpośrednia sprzedaż produktów i usług. Jednakże warto się zastanowić jakie możliwości będziemy mieli oprócz tego.

 
   

Wybieramy hosting

Wreszcie musi nadejść ten moment kiedy będziesz musiał założyć witrynę. No i właśnie wtedy pojawia się temat wyboru hostingu. Hosting – czyli konto na serwerze internetowym, gdzie udostępnisz swoją witrynę.

 
   

Płatności w Internecie

W ostatnich latach na polskim rynku pojawiło się wiele możliwości realizowania płatności online. Obecnie mamy do wyboru całą gamę sposobów, które możemy wykorzystać do ściągnięcia należności za nasze produkty i usługi.

 
   

Witryny statyczne i witryny dynamiczne

Aby stworzyć prostą witrynę Internetową nie trzeba być ekspertem. Oparte na zwykłym HTML-u strony może stworzyć praktycznie każdy i nie jest do tego potrzebna znajomość HTML-a. Czy to jednak wystarczy?

 
   

Typy produktów – produkty elektroniczne i produkty analogowe

W tym artykule zastanowimy się nad tym, jakiego typu produkty można sprzedawać i promować w internecie i z czym to jest związane.

 
   

Witryna z szablonu czy projekt autorski?

Zanim Twoja witryna zacznie zarabiać musi najpierw powstać. I tutaj rodzi się pytanie – czy zlecić jej zaprojektowanie projektantowi, czy kupić gotowy projekt.

 
   

Analiza pomysłu na biznes.

Lista pomysłów na własny biznes to dopiero początek drogi. Kolejnym etapem, który musisz przejść jest ocena pomysłów, która pomoże Ci zdecydować, który pomysł (lub pomysły) będziesz realizować. W tym artykule skupimy się na ocenie popytu i podaży.

 
   

Kto może zarabiać w Internecie?

Nie trzeba być właścicielem firmy aby zarabiać za pomocą Internetu. Realia są takie, że zarabiać może każdy.

 
   

Elementy serwera WWW

Serwer www to nie tylko miejsce na stronę i skrzynka poczty elektronicznej. Obecnie komercyjne konto internetowe (serwer) ma różne możliwości, które mogą się okazać bardzo przydatne dla twojej witryny – o ile zostaną umiejętnie wykorzystane.

 
   

Koszty stworzenia witryny internetowej

Aby witryna zaczęła przynosić korzyści musi przede wszystkim zostać stworzona – a to wiąże się z pewnymi kosztami. Koszty te wiążą się z wykupieniem pakietu hostingowego, zaprojektowaniem i wykonaniem witryny oraz z promocją.

 
   

Niezbędne adresy - czyli z jakich usług skorzystać żeby nie przepłacić

Gdy zaczynasz swoją przygodę z zarabianiem w Internecie bardzo łatwo możesz wpaść w sidła zastawione przez nieuczciwych dostawców usług. W niniejszym artykule przedstawimy Ci sprawdzone serwisy, dzięki którym zdobędziesz wszystkie niezbędne narzędzia swojego biznesu.

 
   

Powody sukcesów i porażek witryny internetowej

Panuje powszechne przekonanie, że strona www jest niezbędna dla każdej firmy. Jednak wiele osób decydujących się na stworzenie witryny własnej firmy, po pewnym czasie dochodzi do wniosku, że pieniądze wydane na ten cel były inwestycją chybioną. Dlaczego tak jest?

 
   

Pomysł na własny biznes – czyli o tym, że każdy może mieć swój własny produkt.

We wcześniejszym artykule przeczytałeś zapewne, że możesz zbudować swój własny biznes w oparciu o sprzedaż swoich produktów. Stwierdzenie, że każdy może mieć swoje własne, unikalne produkty, wydaje się pewnie wielu osobom niedorzeczne. Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu osoby te zmienią zdanie.