Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Pomysł na własny biznes – czyli o tym, że każdy może mieć swój własny produkt.

We wcześniejszym artykule przeczytałeś zapewne, że możesz zbudować swój własny biznes w oparciu o sprzedaż swoich produktów. Stwierdzenie, że każdy może mieć swoje własne unikalne produkty wydaje się pewnie wielu osobom niedorzeczne. Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu osoby te zmienią zdanie.

Każdy z nas jest inny. Każdy posiada jakieś umiejętności i jakąś wiedzę. Każdy z nas może też wymyślić swój własny produkt. Przede wszystkim zastanów się nad tym, co potrafisz robić, jaką wiedzę posiadasz, w czym jesteś dobry, jakie są Twoje zainteresowania, robienie czego sprawia Ci przyjemność. Usiądź wygodnie w fotelu, weź do ręki notes i długopis i notuj odpowiedzi na powyższe pytania. Są one może banalne ale często nie zauważamy rzeczy bardzo oczywistych. Nie zastanawiaj się zbyt długo nad każdym zdaniem, które zapisujesz – na myślenie przyjdzie czas za chwilę.

Gdy już masz kartkę zapisaną zrób sobie chwilę przerwy po czym wróć do niej i przeczytaj uważnie to co zapisałeś. To co się na niej znajduje to Twoje mocne strony, w oparciu o nie za chwilę wymyślisz swój produkt. Weź drugą kartkę i notuj swoje pomysły. Nie analizuj ich – skup się tylko na tym co możesz sprzedać – wiedząc co jest Twoją mocną stroną. Produkty mogą być najróżniejsze. Jeśli lubisz szydełkować to Twoim produktem mogą być ręcznie dziergane serwetki, jeśli lubisz malować to może będziesz malować i sprzedawać dekoracyjne miniatury, jeśli lubisz eksperymentować w kuchni to może będziesz sprzedawać przepisy kulinarne, jeśli fascynujesz się fotografią i robisz dużo zdjęć to może Twoimi produktami będą Twoje zdjęcia, jeśli lubisz rzeźbić to może będziesz sprzedawać swoje rzeźby. A co jeśli nie potrafisz nic wykonać własnoręcznie? Zapewne posiadasz wiedzę z jakiejś dziedziny. Nieważne czy jest to ekonomia, fizyka, czy wędkarstwo. Wiedza to bardzo dobry produkt! Wiedzę, którą posiadasz możesz wykorzystać na różne sposoby. Możesz na przykład napisać e-booka (którego będziesz później sprzedawać). Możesz również wykorzystać swoją wiedzę do tego, aby stworzyć witrynę poświęconą dziedzinie, na której się znasz i czerpać zyski z promocji usług i produktów innych osób, albo z reklam, które zamieścisz na swojej witrynie.

Im więcej pomysłów na produkty wymyślisz tym lepiej. Zapisuj wszystko co ci przyjdzie do głowy. Zafunduj sobie swoją prywatną burzę mózgu, daj się ponieść wyobraźni. Nie myśl o tym, że jakiś pomysł wydaje Ci się niedorzeczny. Często niedorzeczne na pierwszy rzut oka pomysły, okazują się strzałem w dziesiątkę. Nie pozwól aby twoja lista pomysłów na produkty była pusta, nie pozwól aby była krótka, pisz!

Gdy już skończysz to schowaj kartkę z pomysłami do szuflady i nie patrz na nią przez dzień lub dwa. Wkrótce przyjdzie czas na to aby przyjrzeć się tym pomysłom bliżej i zdecydować, które będziesz realizować. Ale o tym już wkrótce…

Jeśli jesteś osobą niecierpliwą i nie chce Ci się czekać na nasze kolejne artykuły, to zawsze możesz odwiedzić CzasNaEBiznes. Znajdziesz tam ogromną ilość sprawdzonej w praktyce wiedzy na temat wykorzystania Internetu jako narzędzia do zarabiania pieniędzy.

© 2007 ATCSites.com rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione

powrót do listy artykułów