Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Typy produktów – produkty elektroniczne i produkty analogowe

W tym artykule zastanowimy się nad tym, jakiego typu produkty można sprzedawać i promować w internecie i z czym to jest związane.

Produkty mogą być rozmaite. Można sprzedawać książki, odzież, płyty, oprogramowanie… Co tylko komu w duszy zagra. Generalnie możemy podzielić produkty na dwie grupy: elektroniczne i nieelektroniczne. Produkty elektroniczne to wszystkie produkty, które można sprzedawać w formie pliku: zdjęcia, pliki z muzyką w formacie MP3, oprogramowanie, e-booki i inne tym podobne. Produkty nieelektroniczne to wszystkie pozostałe produkty czyli: książki tradycyjne, płyty z muzyką, ubrania, urządzenia elektroniczne i inne.

Podstawową cechą produktów elektronicznych jest łatwość ich dystrybucji w Internecie oraz zerowe koszty związane z replikacją – czyli wytworzeniem kolejnych egzemplarzy. Dużą zaletą produktów elektronicznych jest to, że cały proces sprzedaży – począwszy od promocji poprzez złożenie zamówienia aż do dostarczenia produktu do klienta można zautomatyzować. Niewielkim nakładem sił można stworzyć taki system sprzedaży, który sam będzie się promował, sam przyjmie zamówienie i sam dostarczy zakupiony produkt do klienta – bez Twojego udziału.

Produkty inne niż elektroniczne generują sporo problemów w porównaniu z produktami elektronicznymi. Po pierwsze koszty wytworzenia – potrzebny jest na to czas i pieniądze, po drugie – koszty magazynowania, po trzecie koszty dystrybucji – ktoś musi cały czas pilnować czy nie wpłynęło zamówienie a następnie je zrealizować – czyli zapakować i wysłać produkt do klienta. Niewątpliwą zaletą produktów nieelektronicznych jest to, że jest ich więcej niż elektronicznych oraz to, że najczęściej są droższe niż produkty elektroniczne i w związku z tym więcej można na nich zarobić.

Oczywiste jest to, że w przypadku gdy biznes jest prowadzony przez jedną osobę, o wiele atrakcyjniejsze (z punkty widzenia czasu i nakładów finansowych) są produkty elektroniczne. Osoba, prowadząca biznes w oparciu o produkty elektroniczne może skupić się na promocji własnego biznesu, na opracowywaniu nowych produktów, na rozwoju swojego biznesu. Gdy stworzymy sobie dobry system sprzedaży, to możemy sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd lub spędzenie kilku dni w łóżku z powodu przeziębienia bez utraty przychodów. Z drugiej strony łatwiej jest zarobić więcej pieniędzy większym nakładem pracy i kosztów. Weźcie to pod uwagę podczas przemyśleń na temat uruchomienia Waszego biznesu.

© 2007 ATCSites.com rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione

powrót do listy artykułów