Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Płatności w Internecie

W ostatnich latach na polskim rynku pojawiło się wiele możliwości realizowania płatności online. Obecnie mamy do wyboru całą gamę sposobów, które możemy wykorzystać do ściągnięcia należności za nasze produkty i usługi. Płatności online są dostępne zarówno dla firm jak i dla osób fizycznych, które prowadzą własny biznes w sieci. Fakt ten znacznie ułatwia prowadzenie własnego biznesu w sieci. Dodatkowym atutem płatności online jest to, że korzystanie z tych metod pozwala na częściową (albo - jak w przypadku produktów elektronicznych - całkowitą) automatyzację procesu sprzedaży.

Jedną z najprostszych metod dokonywania płatności jest opłata dokonywana za pomocą tzw. Premium SMS. Jest to bardzo dobra metoda w przypadku sprzedaży dóbr w postaci elektronicznej (plików, dokumentów, zdjęć, ebooków, dostępu do witryny itp.). Działa to tak, że klient wysyła SMS-a o określonej treści na określony numer a w zamian otrzymuje SMS-em kod, który może wykorzystać na Twojej witrynie. Kody są wysyłane z puli predefiniowanych kodów, które właściciel witryny może sobie wcześniej pobrać i przenieść do własnej bazy danych. Użytkownik / nabywca otrzymując kod dostępu wprowadza go na stronie www usługodawcy. Kod po wprowadzeniu może zostać zweryfikowany przez prosty skrypt i w jeśli jest poprawny to użytkownik może automatycznie otrzymać żądany plik. Ten sposób płatności pozwala na pełną automatyzację procesu sprzedaży. Właściciel witryny nie musi wykonać żadnej bezpośredniej czynności aby płatność została zrealizowana (o ile oczywiście system sprzedaży został mądrze zrealizowany). Usługi tego typu oferuje serwis kody.wapacz.pl.

Szeroki wachlarz usług związanych z obsługą płatności online oferuje allpay.pl. Za pośrednictwem tej witryny można zrealizować płatności kartą kredytową, usługi oparte na kodach dostępu, sprzedaż usług i towarów. Ciekawe jest to, że allpay.pl oferuje obsługę płatności w walutach obcych, dzięki czemu możliwa jest sprzedaż towarów i usług na całym świecie a co za tym idzie mamy dostęp do rynku znacznie większego niż lokalny rynek polski. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami usług oferowanych przez allpay.pl jeśli myślicie poważnie o realizowaniu płatności online. Myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Jeśli nie chcesz realizować płatności online to zawsze pozostaje Ci klasyczny sposób płatności. Polega on na tym, że na witrynie klient składa jedynie zamówienie. Ty realizując zamówienie wysyłasz towar pocztą za zaliczeniem lub czekasz na zapłatę za usługę np. przelewem a następnie ją realizujesz.

Jak widać możliwości są spore i dostępne dla każdego. Ciekawe jest to, że w przypadku usług oferowanych przez wapacz.pl i allpay.pl nie musisz prowadzić działalności gospodarczej aby skorzystać z usług płatności online – co niewątpliwie jest zachętą dla niezdecydowanych.

Wybór sposobu płatności jest uzależniony od tego co będziesz oferował klientom ale bez względu na to co by to nie było możesz wybrać metodę odpowiednią dla Ciebie i Twojego biznesu. Zapoznaj się ze szczegółami na wspomnianych wcześniej witrynach i wybierz coś dla siebie. Powodzenia.

© 2007 ATCSites.com rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione

powrót do listy artykułów