Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Wybieramy hosting

Wreszcie musi nadejść ten moment kiedy będziesz musiał założyć witrynę. No i właśnie wtedy pojawia się temat wyboru hostingu. Hosting – czyli konto na serwerze internetowym, gdzie udostępnisz swoją witrynę.

Wybór usługodawcy nie jest łatwy – trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Ważna jest jakość usług, możliwości konta, jego parametry, wreszcie cena. Nieocenione przy porównywaniu usług okazują się wyniki testów publikowanych niekiedy w prasie informatycznej – podają oceny kont w zależności od różnych aspektów. Przed podjęciem decyzji możesz również szukać opinii innych osób na forach dyskusyjnych, pytać znajomych. Można dostać zawrotu głowy. Bardzo łatwo o wybór, który nie będzie Cię zadowalał.

Mamy dla Was kilka rad, które pomogą Wam w dokonaniu wyboru dobrego dostawcy usług.

1. Szukaj pośród dużych dostawców usług. Dużych to znaczy takich, którzy mają tysiące klientów. Są to firmy zazwyczaj stabilne o wypracowanych procedurach związanych z obsługą klienta dzięki czemu współpraca z nimi jest łatwa i przyjemna.

2. Unikaj jak ognia okazji firm oferujących podejrzanie tani hosting. Tani hosting to zjawisko, które pojawiło się wraz ze spadkiem cen usług hostingowych. W dzisiejszych czasach jest tak, że praktycznie każdy może sprzedawać hosting. Wystarczy wykupić specjalne konto, u któregoś z dostawców i już można świadczyć usługi hostingowe. Problem w tym, że często firmy, które taki hosting oferują nie istnieją a za wizerunkiem internetowym kryje się na przykład jakiś pomysłowy nastolatek.

3. Zwróć uwagę na opcje dodatkowe oferowane przez firmę hostingową. Szczególnie uważnie przyjrzyj się cenom dodatkowego limitu transferu danych. Limit transferu to parametr, który możesz w przyszłości zwiększyć a z doświadczenia wiem, że często dodatkowe limity są kosmicznie drogie.

4. Szukaj konta takiego, jakie jest Ci potrzebne. Nie musisz kupować na wyrost. Wystarczy jeśli usługodawca umożliwia Ci zwiększenie parametrów konta w przyszłości.

5. Szukaj usługodawcy, który oferuje okres próbny. Pozwoli Ci to sprawdzić konto przez jakiś czas. Będziesz mieć szansę aby się przekonać czy oferowane konto ci odpowiada.

6. Dobrze jest jeśli usługodawca prowadzi program partnerski. Dzięki temu będziesz mieć możliwość zarobienia pieniędzy na utrzymanie swojego konta.

Serwisy prowadzone przez nas, działają w oparciu o Superhost.pl Bannery znajdują się poniżej – jeśli chcesz zapoznać się z ich ofertą to kliknij i poczytaj o szczegółach. Konta oferowane przez tego usługodawcę to jedne z najlepszych kont dostępnych na polskim rynku. Do dyspozycji dostajesz obsługę skryptów, bazy danych i sporo innych dodatków, które znacznie ułatwiają budowę profesjonalnej witryny. Wszystko to za niewielką cenę.

Pamiętaj, aby dobrze się zastanowić zanim dokonasz wyboru usługodawcy bo hosting to podstawa twojego biznesu, to fundamenty, na których zbudujesz podstawowe narzędzie Twojego biznesu czyli Twoją witrynę.

© 2007 ATCSites.com rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione

powrót do listy artykułów