Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Sposoby zarabiania - czyli źródła przychodów

Aby odnieść sukces finansowy nie należy ograniczać się do jednego sposobu generowania zysków. Oczywiście najbardziej opłacalnym źródłem dochodu jest bezpośrednia sprzedaż produktów i usług. Jednakże warto się zastanowić jakie możliwości będziemy mieli oprócz tego.

Jak wiadomo, oprócz sprzedaży bezpośredniej możemy zarabiać również na reklamowaniu towarów i usług innych podmiotów (mowa tu o programach partnerskich) oraz na sprzedaży powierzchni reklamowej na swojej witrynie. Nie musimy się ograniczać do jednego sposobu zarobkowania. Umiejętne połączenie wszystkich tych źródeł pozwala niejednokrotnie na znaczne zwiększenie dochodów.

Programy partnerskie polegają na tym, że reklamujesz na swojej witrynie produkty i usługi oferowane przez innych i jeśli osoba odwiedzająca Twoją witrynę dokona zakupu otrzymujesz część kwoty, którą zapłaciła. Programy partnerskie są bardzo dobre i skuteczne na przykład wtedy, gdy promujesz produkty uzupełniające Twoją ofertę. Pozwala to wygenerować przychód z osób, które nie znalazły na Twojej witrynie tego czego szukały. Programów partnerskich jest bardzo wiele, co pozwala dobrać program oferujący interesujące Cię produkty. Szukaj, analizuj i wybieraj. Szczególnie warte polecenia (bo sprawdzone przez nas) są programy partnerskie: CnebPoints i ProgramyPartnerskie.. Jest jeszcze jeden świetny Program Partnerski, który sprawdziliśmy i z którego korzystamy, prowadzony przez serwis Nazwa.pl - tyle tylko, że aby do niego przystąpić musisz być klientem Nazwa.pl (np. mieć wykupiony hosting). Poniżej znajduje się banner tego serwisu - jeśli jesteś zainteresowany szczegółami, to kliknij w poniższy banner a następnie w link "Program Partnerski" znajdujący się na górze strony.

Sprzedaż powierzchni reklamowej może być źródłem niezłego dochodu – jednak jest dosyć trudnym zadaniem. Możesz albo sam szukać reklamodawców, którzy zapłacą Ci za zamieszczenie reklam na Twojej witrynie albo spróbować nawiązać współpracę z agencją reklamową. Przychody w tym przypadku określa cena za 1000 wyświetleń reklamy. Muszę Was lojalnie uprzedzić, że sprzedaż powierzchni reklamowej to ciężki kawałek chleba. Trudno jest samemu szukać reklamodawców a przystąpienie do agencji jest często niemożliwe. Jeśli masz witrynę o ściśle określonej grupie odbiorców to znacznie to pomaga w sprzedaży powierzchni reklamowej.

Jest również dostępne rozwiązanie, które łączy zalety programu partnerskiego i sprzedaży powierzchni reklamowej. Google prowadzi własny program AdSense. W ramach tego programu na Twojej witrynie wyświetlane są reklamy dopasowywane automatycznie do treści strony, na której są wyświetlane (tą pracę zazwyczaj wykonuje agencja reklamowa). Dzięki temu Twoi goście widzą reklamy zbliżone tematyką do tematyki strony i jest duża szansa na to, że się nimi zainteresują. W programie tym zarabiasz za kliknięcie użytkownika w reklamę.

Umiejętne połączenie różnych sposobów generowania przychodów pozwoli Ci znacznie zwiększyć dochód z Twojej witryny. To, które metody, czy też które programy partnerskie będą skuteczne zależy od witryny. Nie można jednoznacznie powiedzieć, że taki a taki program jest skuteczny zawsze i wszędzie. Jak wybrać program dla siebie? No cóż, pytaj o opinie, czytaj co piszą inni użytkownicy i przemyśl dobrze swój wybór – lub zapoznaj się z materiałami udostępnianymi przez CzasNaEBiznes – to świetne źródło informacji sprawdzonych w praktyce, dotyczących zarabiania w sieci.

© 2007 ATCSites.com rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione

powrót do listy artykułów