Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

CMS – czyli System Zarządzania Treścią

Wiele osób przed rozpoczęciem własnego biznesu w sieci zastanawia się nad tym czy podoła problemom związanym z koniecznością dokonywania aktualizacji witryny. Jeśli jesteś jedną z takich osób to rozważ możliwość zbudowania swojego biznesu w oparciu o gotowy CMS.

CMS – czyli „System Zarządzania Treścią” jest mechanizmem, który pomaga i ułatwia publikację i aktualizację treści na witrynie. Jest wiele systemów CMS. System taki składa się z bazy danych, grupy skryptów, które służą do administrowania treścią oraz grupy skryptów, które wyświetlają treści na witrynie. Instalacja polega na stworzeniu odpowiedniej bazy danych, umieszczeniu skryptów administracyjnych w odrębnym folderze oraz umieszczeniu skryptów witryny w folderze głównym naszego serwera. Czynności te są zazwyczaj zautomatyzowane.

Korzystając z systemów CMS użytkownik ma możliwość edycji informacji publikowanych na witrynie bez znajomości zagadnień technicznych związanych z publikowaniem stron w Internecie – jest to rozwiązanie idealne dla osób, które nie znają się zbyt dobrze na tworzeniu stron. Dzięki rozwiązaniom opartym na CMS każdy może aktualizować informacje na witrynie w sposób łatwy i szybki. CMS znacznie skraca czas potrzebny na przeprowadzenie aktualizacji witryny poprzez automatyzację różnych działań – na przykład modyfikacja menu na całej witrynie ogranicza się do dodania (lub poprawienia) odpowiednich ustawień w panelu administracyjnym.

Systemów CMS jest wiele. Sam skrót CMS nie oznacza jakiegoś jednego, konkretnego systemu. W zasadzie każdy system, który pozwala na edycję treści witryny poprzez odpowiednio przystosowany panel administracyjny można określić jako CMS.

Zazwyczaj systemy CMS są zaprojektowane tak, żeby każdy użytkownik mógł je obsłużyć – nie posiadając jakiejś szczególnej wiedzy technicznej. Dzięki temu są atrakcyjne dla każdego, kto chce prowadzić własny biznes w sieci a nie posiada zacięcia do tworzenia stron. Dobrą informacją jest to, że profesjonalne konto internetowe zazwyczaj ma dołączony jeden lub kilka systemów tego typu i można z nich korzystać bez dodatkowych opłat. Dlatego jeśli chcesz prowadzić własny biznes w sieci zastanów się nad tym czy nie warto go oprzeć o solidny CMS.

© 2007 ATCSites.com rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione

powrót do listy artykułów