Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Jakie programy są potrzebne żeby dostosować / zmodyfikować szablon HTML?

Ogromna większość naszych szablonów HTML jest zaprojektowana tak, że wszystkie napisy są wykonane jako tekst i do ich modyfikacji wystarczy prosty edytor tekstowy (w ostateczności nawet NOTATNIK z Windowsów). Jednakże do modyfikacji tekstu / treści zalecamy używanie edytora HTML. Wynika to z tego, że strona kodowa polskich znaków w naszych szablonach HTML jest ustawiona na iso-8859-2 i po edycji treści w Notatniku, mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem polskich znaków. Wybór edytora jest w zasadzie dowolny - może to być nawet jakiś darmowy edytor - ważne, żeby umożliwiał kodowanie polskich znaków w iso-8859-2.

W przypadku, gdy zechcesz zmodyfikować grafikę lub gdy nazwa witryny na szablonie jest wykonana w formie pliku graficznego (są to bardzo nieliczne wyjątki), to będzie Ci potrzebny edytor graficzny. W naszych szablonach używamy formatów GIF oraz JPG, tak więc w zasadzie wystarczy każdy najprostszy edytor graficzny obsługujący te formaty (na przykład GIMP).

powrót do strony "F.A.Q."