Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Do czego nie mogę wykorzystać szablonu HTML?

Nasze szablony mają bardzo mało ograniczeń jeśli chodzi o ich wykorzystanie. Jesteśmy zwolennikami poglądu, że zasady korzystania z naszych szablonów mają jedynie chronić nasz wizerunek i prawa majątkowe. Zgodnie z tym zabraniamy wykorzystania szablonów HTML do stworzenia witryn (itp) prezentujących treści niezgodne z polskim prawem i dobrym obyczajem oraz do stworzenia witryn, które prezentują treści obraźliwe dla innych. W szczególności dotyczy to treści rasistowskich, nazistowskich, skrajnie nacjonalistycznych, pornograficznych i innych treści tego typu.

Jeśli chodzi o kwestie związane z prawami majątkowymi, to nie zgadzamy się na dystrybucję naszych szablonów w jakiejkolwiek postaci. Oznacza to, że nie wolno publikować naszych szablonów w postaci plików do pobrania (na przykład na witrynach publikujących szablony), nie wolno prowadzić dystrybucji naszych szablonów na żadnym nośniku - płycie CD, płycie DVD, dyskietce, i tak dalej. Niedopuszczalne jest odsprzedawanie naszych szablonów - ściągnięcie szablonu nie powoduje przeniesienia na osobę ściągającą praw majątkowych do szablonu. Niedopuszczalne jest wystawianie naszego szablonu na aukcję na przykład na Allegro - dotyczy to sytuacji gdy chcesz sprzedać na aukcji szablon ściągnięty z naszej witryny - jeśli chcesz wykorzystać nasz szablon jako szablon swojej aukcji to możesz to zrobić. Idea tej zasady jest taka, że uzytkownik ściąga szablon po to, żeby zrobić z niego witrynę dla siebie lub dla kogoś innego a nie po to, żeby osiągać z szablonu zyski innego rodzaju (na przykład finansowe ze sprzedaży lub reklamowe dzięki dawaniu swoim użytkownikom naszych szablonów).

W tym momencie nasuwa się pytanie o to, jak mają się nasze zasady do sytuacji, w której użytkownik ściągnie szablon, a następnie na jego podstawie wykona witrynę dla firmy, osoby, lub instytucji oraz otrzyma za to pieniądze.
Tutaj sytuacja jest jednoznaczna. Po pierwsze - osoba wykonująca zarobkowo witrynę dla osoby trzeciej nie ma prawa żądać wynagrodzenia za szablon - może natomiast zażądać wynagrodzenia za swoją pracę - czyli nie sprzedaje szablonu ani praw do niego a jedynie usługę dostosowania szablonu do potrzeb zleceniodawcy. Po drugie - wszelkie zasady odnoszące się do linku w stopce szablonu mają tutaj jak najbardziej zastosowanie. Oznacza to, że możesz osobie trzeciej wykonać witrynę z naszego szablonu - ale jeśli nie zarejestrujesz szablonu, to link do naszej witryny musi pozostać na każdej stronie takiej witryny. Po trzecie - osoba zlecająca pracę i płacąca za wykonanie witryny z naszego szablonu powinna mieć świadomość tego, że jej witryna zostanie wykonana z naszego szablonu i jeśli nie zdecydujesz się na rejestrację szablonu, to powinna zostać poinformowana o kwestii pozostawienia linku w stopce. Miej świadomość tego, że przejrzystość takiej sytuacji leży w interesie osoby, która ściąga nasz szablon a następnie zarabia na zrobieniu z niego witryny. Umożliwiamy korzystanie z naszych szablonów HTML bez linku zwrotnego w stopce po zarejestrowaniu szablonu. Wprowadziliśmy takie rozwiązanie głównie po to, żeby osoby wykonujące za pieniądze witryny z naszych szablonów mogły to robić bez przeszkód w postaci linku zwrotnego.

powrót do strony "F.A.Q."