Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Czy mogę ściągnąć szablon z waszej witryny i zrobić z niego dla kogoś witrynę za pieniądze?

TAK - pod pewnymi warunkami. Naszych szablonów nie wolno sprzedawać - czyli jeśli robisz komuś z naszego szablonu witrynę za pieniądze to niedopuszczalne jest to, żebyś zażądał za projekt wynagrodzenia. Ściągnięcie szablonu nie powoduje przeniesienia na ciebie praw majątkowych do niego. Możesz zażądać wynagrodzenia za pracę, którą włożyłeś w dostosowanie szablonu do potrzeb zleceniodawcy. Poza tym powinieneś poinformować zleceniodawcę o tym, że wykorzystałeś szablon, który nie jest twoim projektem oraz o tym, że zleceniodawca po dokonaniu zapłaty nie stanie się właścicielem projektu. Aby umożliwić wykorzystanie naszych szablonów do robienia witryn na zlecenie wprowadziliśmy możliwość korzystania z naszych szablonów bez linku do naszej witryny w stopce - po dokonaniu rejestracji. Tak więc w sytuacji, gdy wykonujesz komuś witrynę z naszego szablonu za pieniądze to sugerujemy, abyś zarejstrował szablon - unikniesz wtedy zamieszania związanego z pozostawieniem linku do www.atcsites.com w stopce szablonu.

Pamiętaj, że to w twoim interesie leży, aby wszystkie zainteresowane strony miały świadomość zasad korzystania z szablonu. W przeszłości mieliśmy taką sytuację, że ktoś ściągnął nasz szablon, a następnie usunął z niego linki i zrobił z tego szablonu komuś innemu witrynę za pieniądze, nie informując zleceniodawcy o tym, że skorzystał z szablonu. Mało tego - zleceniodawcy powiedziano, że projekt został wykonany specjalnie dla niego. Traf chciał, że zleceniodawca po krótkim czasie trafił na naszą witrynę i odkrył, że został oszukany przez osobę, która wykonała dla niego witrynę. Skończyło się to tak, że zleceniodawca wytoczył wykonawcy proces o oszustwo i proces ten wygrał.

Podsumowując - możesz wykonać z naszego szablonu witrynę dla innej osoby lub instytucji za pieniądze - ale pod warunkiem, że zleceniodawca zostanie poinformowany o tym, że witryna zostanie wykonana z szablonu.

powrót do strony "F.A.Q."