Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Szczegóły

nazwa: 210 triads
typ: ebook

Jeśli chcesz zaprojektować własną witrynę to ten e-book będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą. Zestawy kolorów w nim zawarte zostały zbudowane w oparciu o harmonię triadyczną i charakteryzują się świetnym zrównoważeniem kolorów. Każdy zestaw składa się z trzech kolorów (plus dwa odcienie dla każdego z nich) co powoduje, że masz bardzo szerokie możliwości przy projektowaniu.

Po ściągnięciu otrzymujesz e-booka w formacie PDF zawierającego 210 zestawów kolorów, które możesz wykorzystać podczas projektowania własnych witryn lub innych prac graficznych. Jako kolory bazowe zestawów w niniejszym e-booku wykorzystano kolory z palety "Web-Safe 216" z pominięciem odcieni szarości. W skład każdego zestawu wchodzą trzy kolory - kolor bazowy oraz dwa kolory dodatkowe oddalone od koloru bazowego o 120 i 240 stopni na kole barw (tzw. "triada"). Dodatkowo dodano dwa dodatkowe odcienie każdego z tych kolorów.

Harmonia triadyczna daje duże możliwości jeśli chodzi o wykonanie projektu witryny - jednocześnie jest dosyć bezpieczna jeśli chodzi o zachowanie odpowiednich proporcji kolorystycznych. Co za tym idzie - zestawy kolorów w tym ebooku stanowią świetną podstawę do stworzenia projektu graficznego strony www - szczególnie dla osoby, która nie ma zbyt dużego doświadczenia. Starannie dobrane kolory sprawiają, że bez trudu możesz stworzyć estetyczny kolorystycznie projekt. Z drugiej strony patrząc - paleta kolorów bazowych jest na tyle szeroka, że daje Ci duże pole do popisu w kwestii wyboru kolorystyki witryny. Jeśli nie masz pomysłu na to, w jakich kolorach wykonać swoją witrynę, to na pewno znajdziesz w tym e-booku inspirację.

Na stronach niniejszego e-booka znajdziesz kolejno ponumerowane zestawy kolorów. Każdy kolor w zestawie jest opisany wartościami RGB - tak dziesiętnymi jak i szesnastkowymi (kody HTML). Dodatkowo - do niniejszego e-booka dołączone zostały paski kolorów w formacie PNG. Na paskach kolorów znajdziesz te same zestawy co w pliku PDF (numeracja zestawów na paskach kolorów odpowiada numeracji zestawów w e-booku). Paski kolorów możesz wykorzystać jako próbnik kolorów w swojej aplikacji graficznej i pobierać kolory z wybranego zestawu bezpośrednio z nich (na przykład za pomocą narzędzia "Zakraplacz" w Adobe Photoshop).

Więcej ebooków z zestawami kolorów znajdziesz w dziale Ebooki

kliknij aby ściągnąć

powrót do poprzedniej strony

jedna ze stron ebooka (powiększenie 60%)

zestawy barw kolorów do projektowania stron www
 

fragment jednego z pasków kolorów w formacie PNG dołączonego do ebooka

paleta kolorów na strony www kolory do stron www
 

kolory bazowe użyte do stworzenia zestawów kolorów w tym ebooku

kolory bazowe do stron www paleta web safe
 

powrót do poprzedniej strony