Nasza witryna, oraz mechanizmy, z których korzysta, używają plików "cookies" do zbierania podstawowych informacji o twoim komputerze i sposobie korzystania z naszej witryny. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookies.
 
 
 
 
 
 
 

Szczegóły

nazwa: 210 complex
typ: ebook

Jeśli chcesz zaprojektować witrynę bogatą w kolory to ten ebook jest właśnie dla Ciebie. Zawiera 210 kompleksowych i rozbudowanych zestawów kolorów i stanowi nieocenioną pomoc dla wszystkich tych, którzy nie chcą tracić czasu na żmudne dobieranie kolorów. Dzięki starannie dobranym kolorom nie tracisz czasu - po prostu wybierasz jeden z zestawów i już możesz skupić się na swoim projekcie. Jeśli zaś nie wiesz w jakich kolorach zbudować swoją witrynę to na pewno znajdziesz inspirację na kartach tego e-booka.

Po ściągnięciu otrzymujesz e-booka w formacie PDF zawierającego 210 zestawów kolorów, które możesz wykorzystać podczas projektowania własnych witryn lub innych prac graficznych. Jako kolory bazowe zestawów w niniejszym e-booku wykorzystano kolory z palety "Web-Safe 216" z pominięciem odcieni szarości. W skład każdego zestawu wchodzi pięć kolorów - kolor bazowy oraz cztery kolory uzupełniające. Każdy z tych kolorów ma jeden dodatkowy odcień.

Zestawy kolorów w tym ebooku stanowią świetną podstawę do stworzenia projektu graficznego strony www - szczególnie dla osoby, która nie ma zbyt dużego doświadczenia. Starannie dobrane kolory sprawiają, że bez trudu możesz stworzyć estetyczny kolorystycznie projekt. Z drugiej strony patrząc - paleta kolorów bazowych jest na tyle szeroka, że daje Ci duże pole do popisu w kwestii wyboru kolorystyki witryny. Jeśli nie masz pomysłu na to, w jakich kolorach wykonać swoją witrynę, to na pewno znajdziesz w tym e-booku inspirację.

Na stronach niniejszego e-booka znajdziesz kolejno ponumerowane zestawy kolorów. Każdy kolor w zestawie jest opisany wartościami RGB - tak dziesiętnymi jak i szesnastkowymi (kody HTML). Dodatkowo - do niniejszego e-booka dołączone zostały paski kolorów w formacie PNG. Na paskach kolorów znajdziesz te same zestawy co w pliku PDF (numeracja zestawów na paskach kolorów odpowiada numeracji zestawów w e-booku). Paski kolorów możesz wykorzystać jako próbnik kolorów w swojej aplikacji graficznej i pobierać kolory z wybranego zestawu bezpośrednio z nich (na przykład za pomocą narzędzia "Zakraplacz" w Adobe Photoshop).

Więcej ebooków z zestawami kolorów znajdziesz w dziale Ebooki

kliknij aby ściągnąć

powrót do poprzedniej strony

jedna ze stron ebooka (powiększenie 60%)

ALT_obrazka
 

fragment jednego z pasków kolorów w formacie PNG dołączonego do ebooka

ALT_obrazka
 

kolory bazowe użyte do stworzenia zestawów kolorów w tym ebooku

ALT_obrazka
 

powrót do poprzedniej strony